Odjezd v 15:30 od Tyršáku. Přihláška přes VRL systém.

Středa 4. 9.
běhání
Sraz v 15:15 u lávky nad obchvatem.

Všichni

3. a 4. závod ČP MTBO (Balatonfüred, HUN) aneb výlet za trochou exotiky02.05.2024
   Minulý víkend nás náročný kalendář ČP MTBO zavedl do své nejvzdálenější destinace - ke břehům největšího maďarského jezera na závod Balaton MTBO 2024. A závody to byly hodnotné, kromě zařazení do českého (a samozřejmě maďarského) poháru byl závod součástí i rakouského poháru i světové serie WRE v MTBO, takže v elitních kategoriích byla startovní listina...
   ...solidně nabitá špičkovými závodníky (elita-ČP byla od elity WRE oddělená, to kdyby někdo zkoumal i výsledky a překvapily by ho dvě elity, pro ČP bude spojeno dohromady, trať měli závodníci stejnou).

Počasí bylo nádherné a terén byl poměrně zarostlý, ale hlavně jiný než u nás, takže jsme měli šanci zažít i něco jiného než klasický středoevropský lesík. Připadala jsem si místy jako v africké savaně, všude prašné cesty a nižší stromy a keře, teplo a spíše vyschlá vegetace.
   Umožněno bylo i ježdění kdekoliv, takže častým postupem byl hrubý azimut polootevřeným prostorem s vírou, že kontrola bude svítit nebo trefím cestu, nedělní long s poměrně málo kontrolami pak byl o rychlé jizdě po solidních cestách a, jak na longu správně má být, občas bylo dobré určit správně volbu postupu. Po oba dny nebylo vhodné pokoušet prostupnost jiného typu terénu než žlutá a čistá bílá, platilo se tvrdě defekty (často i pomalými, takže nečekaná výměna duše byla nutná např. místo ranní rozcvičky druhý den).
   V obou dnech se nám vrchlabákům dařilo a získali jsme v jednotlivých závodech cenné body do ČP. V neděli odpoledne dokonce proběhlo vyhlášení spojeného dvojzávodu, které nijak body do ČP neovlivní, ale je příjemné s něčím odjíždět, ať už se jedná o medaili, sladkosti, či lahvinku maďarského vínka ;-)
   Jak tedy dopadli nejlepší z nás?

Tonda Sedlák v M12 celkově 3. (v indiv. závodech ČP 3. v So/5. v Ne), Tonda W. 3. (3./4.), Fido v H21A 2. (2./4.), Míša W. v W14 1. (1./1.) a Lucka M. v D-elitě-ČP 2.(2./2.) a aspoň dílčí "bednu" v jednom závodě zaznamenali Jiřík Sedlák v MW10 - 3. v Ne a Jelen v M-elitě-ČP - 3. v So.
   Po závodech jsme se samozřejmě nemohli krátce nevykoupat v Balatonu i když následná návštěva místních termálních lázní umožnila díky teplotě vody příjemnější a hlavně delší relaxaci před opět dlouhou cestou domů.

Michaela Wohanková (Míša)

Lucka a Afta (15.07.24 20:22)
Ahoj. Kdo z Vás by měl čas příští týden 1 den (út,st,ct) dopoledne? Chybí nám doprovod k dětem na lanovku na Žalý. Jde o primestak OB. Jízdné vám uhradime
Ruda (24.06.24 16:13)
Dneska na olympiádě mládeže se Barča umístila na 4. místě v D14 a Alan na 8. místě. v H12.
Ruda (24.06.24 13:56)
Dneska na MED v Polsku si Filip se štafetou doběhl pro první místo.
Helča R (23.06.24 22:09)
Pozor! Sraz pořadatelů PLŽe v úterý 25.6.2024 dole v městském parku u laviček. Společně vyneseme materiál nahoru k ohništi na shromaždiště.
Gabča (03.06.24 12:42)
Na žebříčku B nám na židličce v oddílovém stanu někdo zanechal černý kabát/bundu do deště. Komu ho vrátíme?

Více vzkazů
Český svaz orientačních sportů / Ski-O / MTBO / OB postupy / Mapový portál / Metodický portál / Repre / Ranking / Jak to vidí Béďa / O-news / Běh na Žalý / BERT tým / PLŽ /