Sraz v 15:30 u ohniště - Vesjplachy. Přihláška přes VRL systém do 20. 10.

běhání
Sraz u lávky nad obchvatem v 15:15.

Všichni

Aktuální info:

Autobus na 16. kolo VČP (19. 10. - SRK - Lípa nad Orlicí) nejede. Jede se auty, pokud možno vytíženými, kdo neví s kým, kontaktuje včas Rudu.

OOCUP - Francie - (16. – 20. 7. 2024)23.07.2024
   Dvě rodiny z našeho oddílu se zúčastnily tradičního závodu ve Francii, OOCupu v regionu Ain. Tento region se nachází u švýcarských hranic, mezi Ženevou a Lyonem. Většinu regionu zabírají hory vysoké do 1700 m n. m. (takové Krkonoše) a je vhodný hlavně pro cyklistiku, takže zmínka o Tour de France je na každém kroku (např. zde se nachází slavný Col du Grand Colombier).
   Mezinárodní pořadatelé (ředitel závodu je ze Slovinka) připravil pět etap. Hlavní centrum bylo v krásném biatlonovém areálu Les Plans d´Hotonnes, kde trénoval třeba Simon Desthieux, a zde také proběhla pondělní prezentace. Vyzvedli jsme si tréninkové mapy a šli na dva tréninky. Jeden proběhl na místních pastvinách a druhý u zimního areálu La Praille. Mapy byly staršího data, takže moc neseděly, a hlavně terén závodů byl o trochu jinačí.

U všech etap byly dva starty (modrý a oranžový), všechny byly avizovány jako klasiky na mapách o měřítku 1:7500. Názvy map: 1. etapa Grande Montagne, 2. Golet Boquin, 3. Planvanel, 4. I´Angoulot, 5. Pré Sapin. Účast byla hojná, zúčastnilo se celkem 2526 závodníků. Některé kategorie měli přes 100 borců. Závodů se také zúčastnili reprezentanti jako Daniel Hubmann (ten závody oprávněně pochválil) a Elena Howald-Roos. Startovka byla rozlosována podle oddílu v čase od 10:00 do 14:00 hodin. Sluníčko svítilo, teploty každý den stoupaly, takže tři poslední etapy se běžely za velkého vedra. Na shromaždištích bylo vše potřebné - krámky s jídlem a pitím, oblečení a orientační potřeby a hlavně voňavé dřevěné kadibutky s hoblinami na zasypání. Terén byl v hustém bukovém lese na krasovém (vápencovém) kamenném podkladu, dost porostu (kapradí, kopřivy), velký počet údolíček a údolí. Občasné kamenité jámy stály jednoho našeho člena buzolu. V posledních třech etapách jsme běhali i po místních pastvinách s kamennými remízky. Všechny mapy byly oproti našim mapám dost generalizovány, takže hustníků, pasek a hlavně kamenů bylo v lese podstatně více než na mapě.
První etapa měla shromaždiště na sever od centra a jednalo se asi o nejtěžší etapu. To se ve výsledkách projevilo velkým množstvím disků. V lese bylo vidět hodně diskutujících kroužků, které hledaly, kde se na mapě nacházejí. U druhé etapy musel pořadatel udělat změnu z důvodu kácení dřeva. Jednalo se o nejkratší etapu v kamenité podložce, která ale byla překvapivě nejprůběžnější. Poslední tři etapy se běžely už z centra závodů. Třetí a čtvrtá etapa měla dost daleko na start i z cíle. Poslední etapu pořadatel špatně změřil vzdálenost na start, takže někteří závodníci nestihli start. Tato etapa byl nejjednodušší. Velká část se běžela po místních pastvinách a většina závodníků už v některých místech byla.

Po poslední etapě proběhlo vyhlášení celkového pořadí ze všech etap. Pořadatelé nás ocenili medailí a produktem od místních farmářů (mošt, sýr). Organizačně vše klapalo, takže celkově hezké těžké závody, čemuž odpovídá i počet závodníků, kteří nedokončili se všemi kontrolami (těch bylo v některých kategoriích i přes 30 procent).

Výsledky:
   M12 – 20. Kuba Wohanka (24., 16., 23., 25., 26.); M14 – 2. Vláďa Kutlvašr (9., 3., 3., 4., 3.); M40 – 17. Petr Wohanka (16., 19., 17., 24., 17.); M45 – 56. Ruda Kutlvašr (70., 49., 89., 73., 67.); W10 – 1. Marta Kutlvašrová (1., 1., 1., 1., 3.); W14 – 21. Míša Wohanková (27., 21., 13., 22., 27.); W16 – 6. Pavla Kutlvašrová (10., 9., 10., 6., 19.); W45 – 14. Vlaďka Kutlvašrová (27., 13., 8., 15., 24.), Katka Wohanková (41., 77., 62.)

V oddílové galerii naleznete pár fotek. Více informací naleznete na stránkách závodů: https://oocup.com/

Ruda Kutlvašr

Ruda (02.10.24 10:49)
Dneska schůze (2. 10.) od 19:30 hod. ve Sportclub. Hlavní téma zhodnocení pořádání VČP.
Fido/výbor (11.09.24 18:50)
Závod VčP se v původně plánovaném termínu 14. 9. 2024 NEUSKUTEČNÍ z důvodu vydání nejvyšší meteorologické výstrahy a očekávaného extrémního počasí, a z toho vyplývajícího rizika ohrožení zdraví při pohybu v lese. Přesouvá se na předběžný náhradní termín neděle 29. 9. 2024.
Eva (02.09.24 19:35)
Zítra schůze Sportclub
v 19.30
Helča R (01.09.24 19:02)
Zdravím a připomínám přihlášku na PLŽe v Orisu, kdo jezdíte na mapové tréninky!
Ruda (20.08.24 12:05)
Ahoj, zítra (21. 8.) schůze v 19:30 na Kačáku.
Afťa (14.08.24 07:44)
Dnes 14.8.2024 schůze v 19:30 na Kačáku.
Fido (07.08.24 09:46)
Dnešní schůze po 19h u nás na terase...
Ruda (30.07.24 19:41)
Ahoj, zítra (31. 7.) schůze v 19:30 na Kačáku.
Lucka a Afta (15.07.24 20:22)
Ahoj. Kdo z Vás by měl čas příští týden 1 den (út,st,ct) dopoledne? Chybí nám doprovod k dětem na lanovku na Žalý. Jde o primestak OB. Jízdné vám uhradime
Ruda (24.06.24 16:13)
Dneska na olympiádě mládeže se Barča umístila na 4. místě v D14 a Alan na 8. místě. v H12.
Jméno:
Vzkaz:

4+4 je (slovy):

Více vzkazů
Český svaz orientačních sportů / Ski-O / MTBO / OB postupy / Mapový portál / Metodický portál / Repre / Ranking / Jak to vidí Béďa / O-news / Běh na Žalý / BERT tým / PLŽ /