Sraz v 15:30 u ohniště - Vesjplachy. Přihláška přes VRL systém do 20. 10.

běhání
Sraz u lávky nad obchvatem v 15:15.

Všichni

Aktuální info:

Autobus na 16. kolo VČP (19. 10. - SRK - Lípa nad Orlicí) nejede. Jede se auty, pokud možno vytíženými, kdo neví s kým, kontaktuje včas Rudu.

Veteraniáda ČR – sprint, klasika a krátká – Česká Lípa (28. – 30. 6.)01.07.2024
   Sedm medailí přivezli VRL závodníci z Veteraniády (což je MČR veteránských kategorií, akorát se tomu nesmí říkat mistrovství ;o)). Sprint se běžel přímo v České Lípě, klasika a krátká v lese v okolí Sosnové a Okřešic, závodili i borci v kat. H85 a D80.
   Prvním závodem byl páteční sprint. 513 účastníků běželo na mapě Psí louka (1: 3 000) v panelákové zástavbě, okolo běžeckého stadionu a závěr byl v místním parku. Volby postupu zhoršovaly „šváby“. Celkově to ale bylo o rychlosti běhu.

Naše umístění ve sprintu: D45 – 2. Vlaďka Kutlvašrová, 3. Kája Čivrná; H45 – 23. Ruda Kutlvašr; H60 - 30. Pavel Čivrný; H70 – 11. Jarda Farář, H75 – 4. Jindra Knobloch.

Na lesní disciplíny se shromaždiště přestěhovalo na louku u vesnice Okřešice: z jedné strany byl závodní les a z druhé strany železnice, kde se neustále proháněly vlaky různých barev a názvů. Po oba dva dny byl terén stejný: vcelku pěkně průběžný, skalky, hodně průseků, hustníky a různé výrazné i méně výrazné terénní tvary. Sobotní klasika byla postavena na hraně časových limitů, kde ještě náročnost zvyšovalo velké vedro. Každá trať měla dva až tři přeběhy přes celou mapu. Mapa Bílá kaple (1 : 10 000), účastnilo se 738 účastníků = o 200 více než na sprintu. Z toho je vidět, že někteří závodníci vynechali sprint a mířili až na lesní závody, a aby stihli dojet, byl start ve 12 hod., což vedlo k tomu, že většina z nás startovala mezi 13. a 14. hodinou, kdy byly opravdu pekelné podmínky... V lese bylo možné potkat dvojice či trojice závodníků, kteří už prostě sotva pletli nohama, a tak si během chůze směr občerstvovačka aspoň popovídali.

Výsledky z klasické trati: D35 – 23. Hana Makaloušová; D45 – 3. Vlaďka Kutlvašrová; D50 - 3. Kája Čivrná; H45 –13. Afťa Polák; H50 – 9. Štěpán Dunka; H70 – 20. Jarda Farář, H75 – 2. Jindra Knobloch.

Na nedělní krátkou trať se malinko ochladilo a zatáhlo, ale teplo bylo pořád dost velké - utěšovali jsme se tím, že bychom v lese měli být asi jen polovinu času než v sobotu. Nejoblíbenější na shromaždišti byli dobrovolní hasiči, voda tekla proudem nejen po závodě, ale i před ním, většina závodníků odcházela na start v mokrých dresech. Na mapě U poustevníka (1 : 7 500) byla pro 822 závodníků postavena pěkná krátká, především v prostoru, který jsme v sobotu oběhli při dlouhých postupech. Na start klasiky i krátké se postavilo spousta bývalých eliťáků, reprezentantů i mistrů světa.

Výsledky z krátké trati: D45 – 3. Vlaďka Kutlvašrová, 10. Kája Čivrná; H45 – 10. Afťa Polák, 27. Ruda Kutlvašr; H70 – 15. Jarda Farář, H75 – 1. Jindra Knobloch.

Boráci uspořádali moc pěkné závody, komentátoři při doběhu vytvořili strhující atmosféru, a tak to docela bavilo i juniory, kteří si zazávodili v T kategoriích a zároveň tleskali rodičům a prarodičům.
Ruda Kutlvašr

Ruda (02.10.24 10:49)
Dneska schůze (2. 10.) od 19:30 hod. ve Sportclub. Hlavní téma zhodnocení pořádání VČP.
Fido/výbor (11.09.24 18:50)
Závod VčP se v původně plánovaném termínu 14. 9. 2024 NEUSKUTEČNÍ z důvodu vydání nejvyšší meteorologické výstrahy a očekávaného extrémního počasí, a z toho vyplývajícího rizika ohrožení zdraví při pohybu v lese. Přesouvá se na předběžný náhradní termín neděle 29. 9. 2024.
Eva (02.09.24 19:35)
Zítra schůze Sportclub
v 19.30
Helča R (01.09.24 19:02)
Zdravím a připomínám přihlášku na PLŽe v Orisu, kdo jezdíte na mapové tréninky!
Ruda (20.08.24 12:05)
Ahoj, zítra (21. 8.) schůze v 19:30 na Kačáku.
Afťa (14.08.24 07:44)
Dnes 14.8.2024 schůze v 19:30 na Kačáku.
Fido (07.08.24 09:46)
Dnešní schůze po 19h u nás na terase...
Ruda (30.07.24 19:41)
Ahoj, zítra (31. 7.) schůze v 19:30 na Kačáku.
Lucka a Afta (15.07.24 20:22)
Ahoj. Kdo z Vás by měl čas příští týden 1 den (út,st,ct) dopoledne? Chybí nám doprovod k dětem na lanovku na Žalý. Jde o primestak OB. Jízdné vám uhradime
Ruda (24.06.24 16:13)
Dneska na olympiádě mládeže se Barča umístila na 4. místě v D14 a Alan na 8. místě. v H12.
Jméno:
Vzkaz:

4+4 je (slovy):

Více vzkazů
Český svaz orientačních sportů / Ski-O / MTBO / OB postupy / Mapový portál / Metodický portál / Repre / Ranking / Jak to vidí Béďa / O-news / Běh na Žalý / BERT tým / PLŽ /