HomePage  

Uživatel:  
Heslo:
Zapomněl jsem heslo
 

TRÉNINKY

Skupina A
úterý
čtvrtek

Skupina B
úterý
čtvrtek

Skupina C
úterý
čtvrtek

Skupina D
úterý dle dohody
běžky
čtvrtek dle dohody
běžky

Basket
od listopadu každou středu
Tyršák 18,00 - 19,00 hod

 
 
 

Přebor VRL 12.12.202013.12.2020
   Letošní rok pořádání sportovních akcí všeho druhu moc nepřál. Ale jsou prostě na světě věci, které si úplně nechceme nechat upřít, takže hned jak koronavirová opatření dovolila, konal se tradiční Vrchlabský přebor.
   Protože jsme nemohli využít pohostinství závodů jiného oddílu, rozhodli jsme si tento ročník závodu uspořádat sami. Vybrán byl prostor u Dvora Králové, který naskýtal rozmanitý terén plný pro orienťáky zajímavých prvků. Stavitelem tratí byl Afťa (Vlastimil Polák), roznosu se ujali Tadík a Zuzka, kterým ještě jednou za všechny moc děkuji.
   Vzhledem k nejasnosti termínu nebyly příliš přísné požadavky na kostým. Letošní téma UFOnů se smrsklo na nabarvení obličeje, u mužů do věku dědečků byl jedním z hendikepů batoh o minimální váze 2,0kg. A jak tradiční účastníci vědí, hendikepy se týkaly u některých vybraných jedinců i povinnou absencí buzoly, mapy bez cest. A loňští medailisté navíc běželi bez popisů. A ptáte se, co Afťa? No, Afťa si závod nemohl nechat ujít a jeho hendikepem, jako stavitele tratí, bylo, že běží bez mapy.
   Trať byla v pravdě mistrovská, 21 kontrol, různě se křížící postupy (dojít místo na kontrolu 4 na kontrolu 17 opravdu nebyl problém), kontroly vyšší obtížnosti (díra v hustníku, moje oblíbená). Obtížnost zvyšoval fakt, že jsme měli pouze naše tréninkové, tedy malé stojany s malým lampionem a opravdu nebyl problém kontrolu přehlédnout, i když jste stáli metr od ní. Kdo nevěděl přesně, kde je, měl smůlu a běhal po lese jak slídící pes.
   A jak to dopadlo? Sázky se letos nekonaly, ale zkuste si tipnout, na vítěze. Ano, opět jsme byli deklasováni, Afťa si všech 21 kontrol zapamatoval a ještě nám sdělil, že udělal asi tříminutovou chybu. Pomyslnou stříbrnou medaili získal Petr Štregl, běžící bez cest i buzoly a za třetí místo bral první body do každoročního bodování Lešťa (Tomáš Leštínský). Při čtení výsledkové listiny dále je vidět, že mladá generace nastupuje a třeba i Afťa s Petrem Štreglem jednou budou poraženi. Čtvrté místo si totiž vyběhl Filip Hanuš, i když se s ním jury nemazlila a měl mapu bez cest a orientovat se mohl podle lišejníku. Celkově čtrnáctá a z žen čtvrtá byla Kája Hančová, která příští rok postupuje do kategorie D14. Předpokládám, že nebude dlouho trvat, a i jí se budeme dívat na záda.
   Pro ty, pro které byla trať přeboru přece jenom moc dlouhá, byly připraveny tratě DH10, DH12 a DH14. Naprosto parádně postavené, kdo se neúčastnil, přišel o trénink v neokoukaném terénu. Ti, kteří se zúčastnili, si oběhli svou trať i třeba kousek z jiné kategorie.
   Po závodech následovalo občerstvení, každý si ve vlastní režii zajistil buřty, které jsme si opekli a s myšlenkou tradice Vánočního buřťáku jsme závod zakončili.
   
   Celkové výsledky: 1.místo Vlastimil Afťa Polák, 2.místo Petr Štregl, 3. místo Tomáš Lešťa Leštínský, podkategorie ženy- 1. místo Gábina Wohanková, 2. místo Andrea Štreglová, 3. místo Jana Schmidtová. Podrobnější výsledky zde, mezičasy zde a foto zde.
   
Gabriela Wohanková


Alice (03.05.21 15:09)
Ahoj, WOC Tour je preložena na rok 2022. Přesto je možnost jet individuálně ( oddílově) do Poslova Mlýna , trénovat tam a příp. fandit v arénách. Uvažoval by o tom někdo? terím k rezervaci ubytování je do 9.5.
Martina (30.04.21 13:50)
nabízím 3x dospělé startovné na 5daysitaly.it,
á.130 Eur ,tel.777308047
Lešťa (30.04.21 11:49)
VČP 15. a 16.5. zrušeny. MTU namísto M VČO klasika udělá v Hajnicích na mapě a tratích měřený trénink podobný jako teď ve Dvoře. Sledujte ORIS, trénink se tam objeví po víkendu.
Eva (29.04.21 14:10)
Ahoj všem. Dejte včas vědět, když se na závody přihlašujete po termínu.Prezentaace nebude a zbytečně by byly problémy. Děkuji
Jelen (24.04.21 11:39)
Platbu za závody 2.5. pošle oddíl hromadně, individuálně nic neplaťte.
Jelen (07.04.21 08:37)
závody VČO ze 17.4. jsou přeloženy na 16.5. na neděli.
Jelen (27.03.21 09:21)
Info o závodech, byly zrušeny závody VČO v termínu 10. a 11.4., prý dostanou jiný termín, sledujte ORIS.
Ruda (28.02.21 19:39)
Gratulujeme Ádě za zlato ve štafetách na Mistrovství Evropy v dorostu (LOB).
Jelen (24.02.21 18:43)
Jen připomínám, že v pátek 26.2. končí registrace na OB sezonu. Nezapomeňte se přihlásit přes VRL systém. Vstup do systému je vlevo na této stránce. Pokud někdo neznáte nebo nemáte přístup, ozvěte se mi.
Ruda (23.02.21 19:37)
Zítra začíná v estonském Kääriku mistrovství světa, mistrovství světa juniorů a mistrovství Evropy dorostu v LOB (Lyžařském orientačním běhu). Z našeho města byli nominováni: Adéla Randáková, Matyáš Štrégl a Petra Hančová. Držte jim palce. Více informací zde: http://wsoc2021.peko.ee/
Jméno:
Vzkaz:

4+4 je (slovy):

Více vzkazů
Český svaz orientačních sportů / Mapový portál / Jak to vidí Béďa / Běh na Žalý / BERT tým /