HomePage  

Uživatel:  
Heslo:
Zapomněl jsem heslo
 

TRÉNINKY

Skupina A
úterý individuálně
Do odvolání jsou tréninky bohužel zrušeny, sledujte e-mail
čtvrtek Do 29.10. Volno
Následně dle zaslaného zadání

Skupina B
úterý Dočasně individuálně
čtvrtek Do 29.10. Volno
Následně dle zaslaného zadání

Skupina C
úterý v 15:00 hod. Městský park (24. 11.)
čtvrtek

Skupina D
úterý
čtvrtek Do 29.10. Volno
Následně dle zaslaného zadání

Basket
od listopadu každou středu
Tyršák 18,00 - 19,00 hod

 
 
 

ČP MTBO 15. a 16. srpna19.08.2020
   Druhé závody Českého poháru MTBO se konaly 15. a 16. srpna v okolí Heřmanova Městce. Těšili jsme se ze 3 závodů, z nichž jeden byl mistrovstvím. Poprvé v ČP MTBO u nás, se použily bezkontaktní krabičky s dosahem až 2 metrů, díky tomu stačilo kolem kontroly pouze projet s rukama na řidítkách. Na druhou stranu si závodníci méně kontrolovali kódy a dopláceli na to. Pořadatel závodu, SPORTICUS team, vybral nádherné místo pro centrum závodu, kemp Konopáč. Zvolili snad nejlepší možnost pro nádherné parné letní dny, mezi které se tento víkend počítal. V sobotu odpoledne sice chvíli mrholilo, ale po oba dny bylo vedro a v neděli dokonce obloha bez mráčků. V kempu se rozprostíralo přírodní koupaliště s čistou a osvěžující vodou, mnoho míst s občerstvením a bylo zde spoustu prostoru pro kempování.
   
   V sobotu se konaly dva závody. Začalo se krátkou tratí. Jelo se na mapě „Překonej Struhu!", která byla pro všechny oboustranná, protože se projíždělo dlouhým a úzkým pruhem lesa. Trať se mi opravdu líbila. Voleb sice nebylo mnoho a postupy se zakládaly z větší části na realizaci, ale vzhledem k husté síti cest se bylo potřeba stále soustředit. Sám jsem na nepozornosti dvakrát doplatil. Nejinak dopláceli i Lešťa a Lucka. Po pátečních deštích byla trať pěkně technická a o pořádné bahno nebyla nouze.
   
   Odpoledne následovalo Mistrovství ČR ve sprintu v Přírodním parku Heřmanův Městec na mapě „Palácová jízda". Start byl z centra vzdálen opět 3 km a byl opět na kopci, takže nám dopřáli příjemné rozjetí a pozitivní myšlenky startu z kopce. Oproti dopolednímu závodu odpoledne nebyly volby téměř žádné. V elitní kategorii se postupy řídily pravidlem „Jeď co nejdéle rovně a narazíš na kontrolu." Zároveň umělé natažení závodu sjetím z kopce pro jednu kontrolu a vyjetím stejného kopce nahoru také nebylo příliš příjemné. I přesto jsem nejel úplně čistý závod a po několika drobných zaváháních přišlo to, které mě neskutečně naštvalo a zkazilo celkový dojem ze závodu. Uklidnilo mě alespoň, že jsem v bikeparku nebyl zmatený sám. Zbytek výpravy si ale závod pochvaloval. Lucka si v dorostenecké kategorii vedla neskutečně a vyjela titul Mistryně republiky dorostu a Lešťova verva přinesla nejen drobné zranění a prasklý paprsek, ale i dobrý výsledek. (Shrnutí výsledků ze soboty: KT - Dan 26. (M21E), Lešťa 18. (M21B) a Lucka 3. (W17), Sprint - Dan 39. (M21E), Lešťa 7. (M21B) a Lucka, Mistryně ČR dorostu)
   
   V neděli nás čekala dlouhá trať na mapě „Údolí Zlatého potoka". Jezdilo se v lesích okolo vesnice Vyžice. Kvůli zajímavějším volbám postupů byla většina silnic zazmijována. Struktura voleb postupů se podobala sobotní krátké trati (více realizace, méně voleb). Do šesté kontroly jsem si trať pochvaloval a jelo se mi opravdu pěkně, pak mě bohužel zklamalo kolo. Při cestě na 7. kontrolu jsem sjížděl po rovné kamenité lesní cestě a mapoval jsem další postupy, když mě náhle něco na cestě vyhodilo. Snažil jsem se kolo hned srovnat, ale jakmile jsem v ruce mačkal grip bez řidítka, tak mi bylo jasné, že jdu k zemi. Ustlal jsem si v hlubokém kamenitém příkopu. Nechápu, jak jsem mohl během zlomku vteřiny grip stáhnout. Zpátky jsem ho natahoval opravdu dlouho. Během toho jsem si rozmyslel, že se svým rozbitým kolenem nebudu pokračovat. Přece jenom by mě čekalo ještě 90 minut závodu. Lešťa v neděli už nejel, takže jediným, kdo dojel, byla Lucka. Závod jí nevyšel sice tak pěkně jako předchozí dny, ale skončila na pěkném 4. místě.
   
   Celkově se Sporticusu závody opravdu povedly. S terénem, který měli k dispozici, si poradili dobře a zázemí bylo skvělé. Možná si mohli o něco lépe pohrát se sprintem, když už v něm pořádali Mistrovství republiky, ale celkový dojem ze závodů je pozitivní. Díky zastehovanému kolenu mám alespoň více času se přípravit na státnice.
Daniel Hrdinka


Eva (19.11.20 13:42)
Z jiného soudku. Máte chuť na jehněčí klobásy - šunkové a paprikové? Dejte mi vědět. Zdravím
Linda (18.11.20 17:35)
Ahoj prosim jsou jeste kontroly v Městském parku? Díky Linda
ČSOS (02.11.20 17:57)
Již potřetí ČSOS vydá O-knihu, ročenku ČSOS za rok 2020. Vyjde v pátek 11. prosince a vy si ji již nyní můžete objednat. Rozsah O-knihy bude přes 130 stran a těšit se můžete na články s poutavou grafikou, na kvalitním papíru a knihu s pevnou vazbou. Objednávky do 8. listopadu zde: http://www.orientacnisporty.cz/o-csos/csos-informuje/o-kniha-2020
Jelen a Afťa (02.11.20 10:55)
Termín oddílového přeboru 7.listopadu se zatím odkládá na neurčito. Pokud by byla příznivější situace v prosinci, tak bychom dali včas vědět.
Eva (01.11.20 15:44)
Já jsem to řekla, napsal to Jirka. Poděkování patří vám všem a víte za co. Mějte se
Jelen (31.10.20 21:49)
Pěkně jsi to Evo napsala...
(28.10.20 19:01)
Letošní Běh na Žalý letos IndiVindi, startovat si může každý podle pro sebe nejlepších povětrnostních a jiných podmínek a to v době od zítra 29. 10. do 10. 11. kdykoli. Časy posílejte Rudovi, Rudo díky. Pasejda
Jelen (26.10.20 21:57)
Oprava: Registrace LOB ve VRL systému končí až 26. listopadu 2020, takže máme ještě měsíc čas.
Eva (22.10.20 13:53)
Ahojda
asi už víte, závody 7.11.2020 jsou také zrušeny..Moc všechny zdravím
Afťa (07.10.20 10:02)
Dnes schůze opět u Mrtvoly.
Jméno:
Vzkaz:

4+4 je (slovy):

Více vzkazů
Český svaz orientačních sportů / Mapový portál / Jak to vidí Béďa / Běh na Žalý / BERT tým /