HomePage  

Uživatel:  
Heslo:
Zapomněl jsem heslo
 

TRÉNINKY

Skupina A
úterý 19.10.2021 - sraz v 15.30 u bývalého kina
čtvrtek 15:30 u bývalého kina
běžecký trénink pro všechny běžecké úrovně

Skupina B
úterý mapový trénink (VRL) - 19. 10. - Rudník
Sraz v 15:30 hod. před Tyršákem. Přihláška přes VRL přihlášky do 17. 10.
čtvrtek 15:30 u bývalého kina
běžecký trénink pro všechny běžecké úrovně

Skupina C
úterý mapový trénink (VRL) - 19. 10. - Rudník
Sraz v 15:30 hod. před Tyršákem. Přihláška přes VRL přihlášky do 17. 10.
čtvrtek 15:30 u bývalého kina
běžecký trénink pro všechny běžecké úrovně

Skupina D
úterý mapový trénink (VRL) - 19. 10. - Rudník
Sraz v 15:30 hod. před Tyršákem. Přihláška přes VRL přihlášky do 17. 10.
čtvrtek 15:30 u bývalého kina
běžecký trénink pro všechny běžecké úrovně

 
 
 

MČR MTBO middle a long 18.9.-19.9.202123.09.2021
   Krásné terény Rychlebských hor, které měly loňského roku hostit světovou MTBO špičku, nabídly své prostory alespoň Mistrovství ČR v MTBO. A ačkoliv půlku závodníků našeho oddílu skolila klasická podzimní viróza, nepřišli jsme zkrátka. Lucka Messnerová přivezla stříbrnou a zlatou mistrovskou medaili a k tomu navrch nominaci na Mistrovství Evropy dorostu v Portugalsku!
   Závody ve (skoro) zapomenutém kraji se odehrávaly blízko obce Velká Kraš. Shromaždiště bylo v táboře Černý potok a pro nás bylo velmi příjemné, že na start to nebylo ani jeden den příliš daleko. Počasí nám téměř přálo, sice tedy nesvítilo slunce, ale na stranu druhou, nepršelo. A vývoj počasí na trati sliboval, že tentokrát to nebude bahenní očistec. Ten jsme si užili ovšem jiným způsobem. V sobotu na middlu pro ženskou elitu a většinu dospělých mužských kategorií pořadatel připravil před cílovou rovinkou sjezdík terénním zlomem a bylo od pořadatelů hezké, že před startem si člověk mohl místo nejen prohlédnout, ale i zkusit sjet v klidu a v pohodě. Osobně jsem se šla podívat pěšky a seznala jsem, že se zařadím do zástupu těch, co úplně v klidu slezou z kola a půjdou dolů po svých. (Nakonec jsem to sjela jak nic, strach má velké oči.) Z mapového hlediska byl terén poněkud neobvyklý tím, že se na mapě v podstatě nevyskytovala rovná cesta. Všechny se kroutily, zatáčely a ovíjely kolem rybníků, mokřin i kopců a nebyl čas někde dát oddych mozku a jen tupě šlapat.
   
   Middle byl po dlouhé době opravdu mapová záležitost, postupy se jevily na první pohled jasné, ale na ten druhý….Ke spoustě křížení a odboček se přidala nutnost hlídat směr místních singlů. A co jsme na trati zažili. Toník jel M14 a mezi osmou a devátou kontrolou píchnul a druhou půlku trasy celou statečně oběhl. Klobouk dolů. Míša Wohanková jela s klidem a v pohodě, nic ji nerozházelo. Lucka Messnerová po dlouhé době pouze s malinkými chybičkami (jsem prostě hnidopich) a je z toho stříbrná mistrovská medaile. Jelen doplatil na ultra lehké sedlo, které se mu pár kontrol před cílem nalomilo a tři kontroly před cílem upadlo úplně. Fido se v druhé elitní kategorii neztrácel ani na trati, ani ve výsledcích. Já jsem se neztratila na trati, ale jeden postup jsem tak báječně překombinovala, že jsem při přenášení kola přes paseku zůstala po pás v ostružiní, takže při příchodu z cíle jsem byla v podezření, že jsem spadla. Pro děti s doprovodem pořadatelé nachystali trať s mapou, takže hrdý Metůd mapoval sám, celkem dobře, jenom kdyby u toho furt nemluvil….
   
   Nedělní long měl start vzdálený cca km od shromaždiště, ale tím, že se jelo po rovině a po asfaltu, úplně nás to nevyčerpalo. Po startu ale hned pěkně nahoru do kopce, dvě tři kontroly a pak to začalo….Postupy přes celou mapu, které se vám ani nevešly do mapníku. Plně se projevila zákeřnost singlů, protože když už jste spojili bod A s bodem B, tak jste taky mohli zjistit, že z této strany to nepůjde, protože singl. A to nemluvím o místní bajkerské vychytávce, potok. Pořadatelé měli pravdu, když tvrdili, že je to spíše říčka. Takže míst k překonávání vodního toku bylo velmi málo a za mne většinou tam, kde se mi úplně nehodily. Jenom pro představu, v dámské elitě ideální postup mezi třetí a čtvrtou kontrolou vyžadoval 14x! odbočit, o mužské ani nemluvím. Z naší výpravy se nejlépe dařilo Lucce Messnerové, která si letos završila zlatý mistrovský hattrick v longu a získala zlato. Její výkony byly natolik přesvědčivé, že pojede v říjnu na Mistrovství Evropy v MTBO dorostu. Držíme jí palce, ať zajede to, co umí!
   
   Trocha výsledkové statistiky na závěr, mistrovské kategorie podtrženy:
   Middle: W11 – 4. Míša Wohanková, W17 – 2. Lucka Messnerová, M14 – 14. Toník v běhu, M40A - 5. Petr Wohanka
   Long: W11 – 5. Míša Wohanková, W17 – 1. Lucka Messnerová, M11 – 2. Toník Wohanka, M40A – 7. Petr Wohanka
   
Gabriela Wohanková


Eva (19.10.21 08:06)
Ahojda. Autobus na závody VČP do Chocně nejede. Musíme dopravu zabezpečit autama.
Helča (17.10.21 09:01)
Včera (16.10.) v Šilinkově dole proběhl velký den pro Péťu Hančovou a Petra Fialu. Ke společnému příjmení přejeme hodně lásky , pohody a nejen sportovních úspěchů !!!
Helča (17.10.21 08:48)
Gratulace Matesovi Š. ke stříbru na nočním MČR, které proběhlo včera u Plzně!!!
Helča (14.10.21 07:59)
Ve čtvrtek 21.10. pořádá Trutnov meziškolní OB závod Velkou cenu Trutnova. Info a přihlášky v Orisu. Závod proběhne na Paradráze na nové mapě. Zájemci hlaste se včas, ať můžeme naplánovat dopravu.
Eva (13.10.21 07:41)
Ahojda. Dnes od 18hod basket a schůze v 19,30 na Střelnici
Ajka (10.10.21 19:06)
Velká gratulace Lůce ke stříbru na MEDu
Gabča (10.10.21 15:59)
Lucka Messnerová, finišmanka české dorostenecké štafety na Mistrovství Evropy, dojela do cíle na druhém místě. Spolu s Terkou Kadlecovou a Sofií Stránskou vezou tedy stříbrné medaile.
Gabča (09.10.21 13:46)
Lucku M. konečně nezradilo kolo a v longu dojela na ME na parádním 5. místě.
Gabča (06.10.21 19:28)
Lucka Messnerová se nominovala na Mistrovství Evropy dorostu v MTBO, držme jí od zítřka do neděle palce, ať se jí daří na její evropské premiéře!
Míra (06.10.21 18:01)
Ahoj, začínají ošklivé podzimní dny, tak začneme chodit na basket do tělocvičny ZŠ Nám. Míru od středy 13.10.2021 od 18.hodiny.
Jméno:
Vzkaz:

4+4 je (slovy):

Více vzkazů
Český svaz orientačních sportů / Mapový portál / Jak to vidí Béďa / Běh na Žalý / BERT tým /